Kurybos Kampelis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forumas skirtas tam, kad galetum įdėti ir išklausyti nuomonę apie savo kurinius, eileraščius ir t.t..
 
rodiklisPortalLatest imagesIeškotiRegistruotisPrisijungti
Top posters
*SunShine*
Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_lcapLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Voting_barLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_rcap 
Rūtukaš.♥#~
Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_lcapLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Voting_barLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_rcap 
mazhyle
Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_lcapLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Voting_barLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_rcap 
†Fenomenali.
Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_lcapLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Voting_barLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_rcap 
Dainius
Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_lcapLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Voting_barLeo. Sšzofrenikės gyvenimas Vote_rcap 
Ieškoti
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

 

 Leo. Sšzofrenikės gyvenimas

Go down 
AutoriusPranešimas
*SunShine*
Admin
*SunShine*


Pranešimų skaičius : 33
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Miestas : Šilutė

Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Leo. Sšzofrenikės gyvenimas   Leo. Sšzofrenikės gyvenimas EmptyKv. 04 01, 2010 1:52 am

Mano istorija. Mėgaukitės;]*
Atgal į viršų Go down
https://kuryboskampelis.forumlt.com
*SunShine*
Admin
*SunShine*


Pranešimų skaičius : 33
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Miestas : Šilutė

Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Leo. Sšzofrenikės gyvenimas   Leo. Sšzofrenikės gyvenimas EmptyKv. 04 01, 2010 1:53 am

1skyrius
Pirmi simptomai


Mokykloje buvau kaip debilė. Prisisvaičiojau visokių nesamonių kuriomis tikėjau be jokio pagrindo. Bent kurį laiką. Po to kai suvirškinau informaciją supratau kad elgiausi kaip nesveika. Bet nieko negalėjau sau padaryti buvau įsitikinusi tomis nesąmonėmis. Nesupratau kas man darosi. Nutariau mamai nieko nesakyti. Psamanys kad aš beprotė , nors tokia tikrai nesu. Einant iš mokyklos man visai varžteliai atsisuko. Mačiau viusur aplink mane skriejantį asfaltą. Pradėjau klykti, trūko oro. Nesupratau kas man darosi. Galvojau kad mirsiu. Asfaltas tapo lyg mano kaleimas. Niekaip negalėjau iš jo išsivaduoti. Aplinkiniams atrodžiau kaip nesveikas žmogeliukas. Rėkiau , klykiau, prašiausi pagalbos.


Atsibudau ligoninėje. Ant lovos krašto sedėjo mama. Supratau mama viską sužinojo. Šūdas
- Daktare, ji atsibudo.- nevilties pilnu balsu paskė mama.
Prie manęs prisėdo daktaras.
- Ponia Lena, išeikite noriu su jūsų dukra pasikalbėti.
Mama išėjo. Daktaras atsisuko į mane:
- Taigi panele, Leo, gal galėtum man papasakoti kas tau nutiko?
- Mokykloje pradėjau svaičioti visokias nesąmones, be jokio pagrindo. Aklai tuo tikėjau. Kai ėjau namo į mane pradėjo lipti asfaltas. Jis tapo lyg mano kaleimu. Trūko oro. Atrodė kad mirsiu. Ir daugiau nieko nepamenu.
- Aišku o ar tau seniai taip yra?
-Ne , vieną kartą buvo kad pradėjau girdėti balsus . Tai buvo vakar.
- Ačiū, Leo kad papasakojai. - jis pakilo nuo mano lovos.
Girėjau kaip kalbėjo su mama:
- Ponia Lena, aš turiu jums pranešti kad ji serga... šizofrenija.
- Ką??????....negali būti....- ji pradėjo vekti.
- Ponia ši liga neišgydoma, bet mes galime ją nuslopinti.
- Padarykite viską kad mano dukrai viskas būtų gerai.. labai prašau.. maldauju...
- Padarysime ką galime.- jis nužingsniavo tolyn.
Ką aš dabar darysiu? Visas mano gyvenimas per vieną sekundę apsivertė aukštyn kojom.
Žinojau ką ta liga reiškė. Ir man pasidarė baugu.
Atgal į viršų Go down
https://kuryboskampelis.forumlt.com
*SunShine*
Admin
*SunShine*


Pranešimų skaičius : 33
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Miestas : Šilutė

Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Leo. Sšzofrenikės gyvenimas   Leo. Sšzofrenikės gyvenimas EmptyTr. 04 07, 2010 11:43 pm

2Skyrius
Ligos apibūdinimas

Tai lėtinė dažnai sukelianti negalią psichinė liga. Šizofrenija sutrikdo asmens gebėjimą aiškiai mąstyti, atskirti realybę nuo fantazijos, išreikšti emocijas, priimti sprendimus ir bendrauti su aplinkiniais. Liga gali lemti tai, kad pacientas ima šalintis aplinkinių žmonių, įprastinės veiklos ir pasineria į haliucinacijų pasaulį, kitokią realybę.

Dažniausiai pažeidžiami asmenys
Šizofrenija serga apie 1% pasaulio gyventojų. Tiek vyrai, tiek moterys šizofrenija serga vienodai dažnai. Vyrams šizofrenija pasireiškia kiek anksčiau. Jiems psichoziniai simptomai (haliucinacijos, kliedesiai) ima reikštis 15-25 gyvenimo metais. Moterims simptomai dažniausiai išryškėja apie 25-35 gyvenimo metus.
Žinoma, kad šizofrenija gali kartotis šeimose. Jei vienas iš identiškų dvynių suserga šizofrenija, kito tikimybė susirgti šia liga yra 40-50%. Jei vienas iš tėvų serga šizofrenija, tikimybė, kad susirgs vaikas yra 10%.

Priežastys ir rizikos veiksniai
Šizofrenijos priežastys nėra žinomos. Manoma, kad ligos išsivystymui gali turėti įtakos įvairūs genetiniai, biologiniai, aplinkos ir psichologiniai veiksniai. Egzistuoja įvairios ligos atsiradimą aiškinančios hipotezės.
Genetiniai veiksniai. Kaip jau minėta anksčiau, asmenys, kurie turi artimų giminaičių, sergančių šizofrenija, turi didesnę tikimybę susirgti šia ligą. Ligai išsivystyti įtakos turi ne vienas, o keletas genų. Šie genai nulemia polinkio susirgti šizofrenija buvimą. Nėra aišku, kaip genetinis polinkis paveldimas, ir neįmanoma pasakyti, kuris asmuo susirgs šizofrenija. Išsiaiškinus konkrečius genus, atsakingus už ligos atsiradimą, būtų galima tiksliau suprasti, kokie pokyčiai įvyksta sergančiųjų smegenyse ir ilgainiui patobulinti gydymą.
• Be genetinio polinkio didelę įtaką turi ir tam tikri aplinkos veiksniai, kaip antai, virusinė infekcija iki gimimo, gimdymo komplikacijos ir kiti nespecifiniai stresoriai.
• Cheminių medžiagų (neurotransmiterių) smegenyse pusiausvyra Neurotransmiteriai – medžiagos išsiskiriančios, sklindant nerviniam impulsui neuronuose. Šios cheminės medžiagos užtikrina tolygų nervinio impulso sklidimą. Manoma, kad šizofrenijos metu sutrinka sudėtingos neurotransmiterių sistemos pusiausvyra, ypač dopamino ir glutamato.
• Smegenų struktūros defektai
Įvairiais sergančiųjų šizofrenija galvos smegenų vaizdiniais tyrimais buvo rasta tam tikrų smegenų struktūros (padidėję smegenų viduje esančios skysčiu pripildytos ertmės, vadinamos smegenų skilveliais, sumažėję tam tikri smegenų regionai) ir funkcijos (sumažėjęs metabolinis tam tikrų smegenų aktyvumas) pokyčių. Tačiau šie pokyčiai yra labai subtilūs ir nėra būdingi visiems šizofrenija sergantiems asmenims, ar tik šizofrenija sergantiems pacientams.
Egzistuoja tyrimų, kurie teigia, kad šizofreniją gali įtakoti ir vaisiaus smegenų vystymosi sutrikimai. Anot jų, formuojantis smegenims, susidaro netaisyklingos jungtys tarp neuronų.

Simptomai ir požymiai
Neretai sergant šizofrenija ryškiai pakinta paciento vidinis pasaulis ir elgesys. Šizofrenijos simptomai gali būti šie:
- kliedesiai. Tai klaidingi sprendimai ir samprotavimai, kuriais ligonis absoliučiai tiki ir kurie nepasiduoda ištaisomi, nors visiškai neatitinka tikrovės faktų, įrodančių jų klaidingumą.
- haliucinacijos. Tai tariamas nesamų dalykų jutimas. Suvokimas be jokio išorinio dirgiklio ir realaus objekto. Pavyzdžiui, įsivaizduojamų balsų girdėjimas.
- minčių nenuoseklumas, padrikumas
- emocijų stoka ar neadekvačios emocijos
- nuolatinis jausmas, kad kažkas stebi
- sunkumai dirbant, bendraujant
- socialinė izoliacija
- asmeninės higienos stoka
- nerangūs, nekoordinuoti judesiai
Bendrai paėmus, šizofrenija lemia gebėjimo funkcionuoti įvairiuose vaidmenyse ypač darbe, asmeniniame gyvenime progresuojantį blogėjimą. Šizofrenijos simptomai ir požymiai gali labai varijuoti. Žmogus gali skirtingai elgtis įvairiais atvejais.
Pacientas gali būti labai neramus, sujaudintas, pereiti į savotišką sustingimo, stuporo būklę, kuomet jis nejuda, neatsako į dirgiklius ar didžiąją laiko dalį elgtis normaliai.
Šizofrenijos simptomai grupuojami į keletą kategorijų:
- teigiami simptomai. Jie apima haliucinacijas ir kliedesius. Simptomai vadinami teigiamais todėl, kad jų anksčiau nebuvo ir atsirado papildomai. Pavyzdžiui, balsų girdėjimas, įtarumas, pojūtis, kad kažkas nuolat stebi, naujos prasmės suteikimas žodžiams (neologizmai) ir tt.
- neigiami simptomai. Tai reiškia, jog kažkoks elgesys ar asmenybės bruožas yra prarastas. Jiems priklauso socialinis atsiribojimas, sunkumas išreikšti emocijas, sunkumas pasirūpinti savimi, negebėjimas jausti malonumo. Šie simptomai labai sutrikdo žmogaus funkcionavimą ir kartais klaidingai palaikomi tiesiog tingumu.
- pažintiniai simptomai. Sunkumas priimti, apdoroti naują informaciją ir atlikti sprendimus, remiantis ja. Sutrikusi dėmesio koncentracija. Apsunkintas naujos informacijos įsiminimas ir panaudojimas.
- nuotaikos (afektiniai) simptomai. Gali pasireikšti depresija. Sergantiesiems šizofrenija padidėja savižudybių rizika. Ji didžiausia pirmuosius 6 metus po diagnozės nustatymo.
Sergantis šizofrenija žmogus paprastai pats savanoriškai nesikreipia pagalbos į gydytojus. Sergančiajam jo kliedesiai ir haliucinacijos yra realūs ir neretai jie nemano, kad jie serga ir jiems reikalinga medicininė pagalba. Todėl jei artimam žmogui išryškėja galimi šizofrenijos ar kitos psichikos ligos simptomai, šeimos nariai turi imtis iniciatyvos nuvesti artimąjį pas gydytoją.
Atgal į viršų Go down
https://kuryboskampelis.forumlt.com
*SunShine*
Admin
*SunShine*


Pranešimų skaičius : 33
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Miestas : Šilutė

Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Leo. Sšzofrenikės gyvenimas   Leo. Sšzofrenikės gyvenimas EmptyPir. 04 26, 2010 8:57 am

3 SKYRIUS
Haliucinacijos

Šiandien mane perkels į kažkokią vienutę. Žiauriai nenoriu. Nes turėsiu ten praleisti kelias dienas.
- Mama, o ka tu sakysi mokytojams kad manęs nebus????
- Dar nesugalvojau, bet sugalvosiu.
- O nesakysi jiems tiesos? Nenori kad tavo dukrą kažkas vadintų psihopate.?
- L...
Daktaras nutraukė mamą:
- Leo, ar pasiruošusi kitai palatai?
- Ne aš niekur iš čia neisiu.
- Nesijaudink tau ten patiks. Niekas nedrums tau ramybės. Mes tau ten tieksim maistą ir viską kas tau būtina.
Atėjo dvi seselės apvilko kažkokiu marškinoius. Aš priešinausi:
- NE!!! PALEISKITE MANE AŠ NIEKUR NEISIU IŠ ČIA!!!
Vistiek jos manęs neklausė. Įvedė mane į rojų. Ir kodėl aš priešinausi?
Uždarė duris ir aš supratau kur atsidūriau. Havajuose. Ten buvo nuostabu saulė, paplūdimys , jūra. prie manęs priėjo keli vaikinai:
- Aloha, gražuole? Kaip einas.?
- Gerai kaip jums;]*?
- Buvo blogai kol nesutikom tavęs.
- AHH. How sweet.
- Gal galėtume kuo padėti???
- Iš pradžių kuo jūs varu?
- Aš Antonio ,jis Paulo ,o jis Marko.
- Antonio atnešk gerti, Paulo pamasažuok pėdas,o tu Marko užstok saule ir pavėdink mane.
Visi aplink mane šokinėjo kaip aplink karalienę. Tokia ir jaučiausi. Kai jie išėjo užmigau ir aš.

Pabudau nuo stuksenimo. Nesupratau ką aš čia veikiu juk buvau in Hawaii.
- Panele, pusryčiai.
Juos man patiekė per kažkokią angą. Tik dabar susigaudžiau mane buvo apėmusios haliucinacios.
- Leo, tu niekada iš čia nepabėgsi.
- Kas čia kalba?- su panika paklausiau aš
- Mes tavo pusryčiai.
- Iš kur žinot mano vardą?
- Mes viską apie tave žinom. Mes šioje vienutėje tave paliksim amžiams ir tu supūsi čia. Mes tave kiekvieną dieną varysim iš proto....
Daugiau nenorėjau to klausyti tad tiesiogmaistą tėškiau į žemę. Bet jis susidėliojo iš naujo ir toliau varė mane iš proto.

Atgal į viršų Go down
https://kuryboskampelis.forumlt.com
*SunShine*
Admin
*SunShine*


Pranešimų skaičius : 33
Join date : 2010-04-01
Age : 28
Miestas : Šilutė

Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Leo. Sšzofrenikės gyvenimas   Leo. Sšzofrenikės gyvenimas EmptyKv. 05 13, 2010 9:30 am

4Skyrius
Be ligos

- Ak, Toni baik... Mes per jauni.... Toni...
Tuo tarpu įėjo mama:
- Leo, ką tu veiki su pakaba???
- Mama jokia čia pakaba. Čia mano vaikinas Tonis.
- Leo, ką tavo mama mano kad aš pakaba?
- Taip meiluti, jai visai protas pasimaišė.
- Leo tau tik haliucinacijos!!! Leo ... baik laižyti pakabą.
- Mama, eik iš čia mes turime ir kitų darbų nei klausytis tavęs.
Mama įsižeidusi išėjo.
- Jau tos mamos.. Na kur baigėm pupuliuk.
- Manau kad man reikėjo pasiimti prezervatyvą.
- Taip Toniuk, bėk o aš tavęs lauksiu.
***
- Leo aš tau sakau. Tu bučiavai pakabą.
- Mam ar rimtai??? Cha, cha....
- Tu rytoj eisi į mokyklą??
- Būtinai. Pasiilgau savo pakabos.
Kai grįžau namo jaučiausi tokia laiminga. Bent porą savaičių elgsiuos normaliai. Greit nubėgau į kambarį rytojui pasigaminti rūbų.
- Mam, kur tie rūbai iš labdarkės??
- Spintoj už tavo švarko.
Gerai. Susiradau maišą. Ir volia. Radau būtent tai ko man ir reikėjo. Turkio spalvos suknelė. Iš jos pasidarysiu maikutę. Nubėgau į darbo kambarį prie siuvimo mašinos. Suknelę nukirpau ties diržu. Įkirpau už papų tokias skyles kad tilptų juostelės. Nuo apačios nukirpau dvi juosteles jas susiuvau ir perišau per maikutę. Atrodė nuostabai...o kelnių vos nepamiršau. Nubėgau prie maišo ir radau juodą maikutę. Iš jos pasidarysiu nuostabius šortus. Nukirpau ranokves įkirpau ties bamba ties priekiu. Nuo turkio spalvos suknelės nukirpau dvi juostas ir susivau per siūles. Toniui patiks.Bėgau skambinti Izei:
- Sveika Ize, seniai nekalbėjom.
- Aha jau pradėjau nerimauti dėl tavęs. Kur tu po paraliais buvai?? Tonis man galvą išūžė su klausimu: Kur Leo?, Kur???
- Buvau tokioj sanatorijoj pailsėti ,o Triša mnekabina Tonio?
- Bandė siūtis rūbus kaip tu bet atrodė kaip su šiukšlių maišu. Ateisi ryt?
- Ja. Na tai bai pasikalbėsim ryt.
- Ei L.
- Ko???
- Pas mus atėjo naujokas bet ryt viską pasakysiu ir bėje pati pamatysi.
- Ei Iz...- ji padėjo ragelį .
Ji tikra intrigų meistrė.
***
Mokykloje.
Kai įėjau į mokyklą visi sužiuro. Mačiau kaip Triša žaliavo iš pavydo.
- O, labas T....- jis mane pabučiavo taip svaiginančiai kad vos nenukritau.
- Mano Leo kur buvai? Atrodai sexy.
- Buvau ten kur reikėjo. Pasiilgau tavęs.
- Aš ir gal ateitum šiandien pas mane???? Norėčiau pabaigti tai ko nespėjom per Izos gimtadienį.
- Toni žinai ka aš pas tave ateisiu 100 procentu.
- Gerai susitiksim vėliau.
Jis nuėjo, o aš ilgesingu žvilgsniu jį stebėjau.
Kol man nėra šizofrenijos galiu jaustis laiminga. Tik kai tai nuslėpti nuoTonio, Izos ir visų...???

Atgal į viršų Go down
https://kuryboskampelis.forumlt.com
Sponsored content





Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Leo. Sšzofrenikės gyvenimas   Leo. Sšzofrenikės gyvenimas Empty

Atgal į viršų Go down
 
Leo. Sšzofrenikės gyvenimas
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Kurybos Kampelis :: Kūrybos kampelis :: Rašymo kampelis-
Pereiti į: